Monday, February 13, 2017

Teine nädal Los Angeleses//San Joses


Teine nädal algas vihmaselt - öösel/varahommikul hakkas sadama ning pealelõunaks olid lombid veel alles. 

Korteri taga olev tänav garaažide ja lompidega
Linn on tihti udune, New Yorgis on lumetorm ja inimesed, kes üritavad ühelt rannikult teisele lennata on Los Angeleses lõksus. Esmaspäev möödus koduselt. 

Korteri sisemusest pilte veel teha pole jõudnud, kuid selline on meie välisuks
Kodutute laager (tavaline nähtus, kuigi tihti telkide rida nii viisakas ei ole)

Kunstnik tööhoos


Seinu ja ka maju kaunistatakse siin tihti erinevate piltidega (mis õnneks ei ole niisama sodimine)


Teisipäeval käisime trennis - trenniminekuks kulub 50 minutit jalgsi (tundub lühem), mis on hea soojendus, aga tagasi tulles võib olla väsitav eriti kui kõht on tühi. Vaatamata kellaajale tundub trennis alati palju inimesi olevat (öösiti pole veel trennis käinud, võib-olla siis oleks vähem) kuigi seal on suur kardio saal, väike kardio saal, spinningu saal, korvpalliväljak, bassein, venitussaal, kaks jõumasinate ja raskuste saali ning rühmatundide saal. 

Teisipäeva õhutl käis Janno Santa Monicas üritusel, kus 5 kohalikku iduettevõtet tutvustas enda äriideed (igakuine üritus) ning kohtas seal Larryt, kes üritab ka oma ettevõttega alustada - temast potentsiaalset klienti vähemalt hetkel ei saa, kuid muidu olevat tore inimene. 

Kolmapäev möödus taas koduselt. Keskpäeval käis korteriomanik ühele uuele võimalikule üürnikule meie korterit näitamas. Võimalik uus üürnik ütles, et korter on suur ühetoalise kohta - hinnang, millega peab vist nõustuma, kuid mis ühtlasi näitas kui erinevad on inimeste standardid. 

Õhtupoolikul käisime L.A. Fitness Nutrition Centeris - pood, kus müüakse toidulisandeid. Eestlastele tuttavaid Fasti tooteid seal pole, küll aga erinevaid nt taimepõhiseid valgupulbreid, munavalgepulbrid jms. 
Munavalgevalk


Janno sai endale valgupulbri ja kreatiini, mina šokolaadimaitselise maapähklivõi pulbri (segan hommikuti pudru sisse). 

Maapähklivõi pulbrina

Õhtul läks Janno nn networking üritusele - kohta, kus erinevad iduettevõtlusega seotud isikud tulevad kokku, söövad-joovad ja räägivad omavahel. Inimesi olevat olnud alla 100 ning kõikidele pidi meeldima ta visiitkaart (must kuldse tekstiga) - kuna tal neid palju kaasas pole, siis ta valib edaspidi kellele seda jagab. 

Neljapäeval kodused, Janno kirjutab kohalikele ja üritub arendust müüa/kohtumisi kokku leppida. Trennis käisime ka. Näidis minu kummutisahtlist ehk kommid, mis ootavad laiali jagamist:

Eesti komme ja sinepit


Reedel laenutasime auto - pidime saama Mustangi kabrioleti või sarnase, aga saime Dodge Challengeri. Auto esiosa on minu jaoks harjumatult suur s.t et külgboksi ma parkida ei oskaks. 
Ameeriklane

Reedel oli pooleldi sajune ilm - Santa Barbaras sadas ja aeg-ajalt veel. Los Angelesest San Josesse sõit võttis ca 6 tundi, kohale jõudsime juba pimedas. Päikseloojangu ajal oli väga kummaline valgus - justkui kollane filter oleks silme ees. Sõitsime mööda 101, loodus selle ümber meenutas teed Oregoni - rohelisus, suured põllud, mõlemal pool olid mäed. Kokkuvõte - vaade oli ilus. Autode hulk teedel on siin suur, ka maanteedel on õhtuti ummikud (nt kell pool 7, kui San Jose poole sõitsime, oli vastassuunas ummik San Josest väljapoole liikuval suunal ning tegemist on neljarealise teega). 

Laupäeval kell 10:30 algas Jannol San Franciscos Develop Week hackaton - üritus, kus arendajad kokku saavad, meeskonna moodustavad ja siis kahe päevaga (pigem 1,5 päeva) mõtlevad välja idee ja teostavad selle. 

Janno teel San Franciscosse

Auto edukalt pargitud (San Franciscos tänavatel parkimisega esineb probleeme)

Antud üritusel oli palju erinevaid sponsoreid, kes olid ka ülesanded välja mõelnud, seega pidid proovima neid lahendada. Janno oli kolmeliikmelises meeskonnas kahe kohaliku ameeriklasega, kes elasid ürituse toimumise koha kõrval ja kelle juurde ta ka ööseks jäi (väidetavalt äärmiselt must s.t räpane korter). Järgmisel päeval peale lõunat valiti välja viis finaali pääsejat, kelle hulka nad seekord ei pääsenud. 
Hackatoni järjekord sissepääsuks
Hackaton majas nimega Galvanize

Mina käisin Lea ja Taaviga nende tavapärasel laupäevahommikusel poeringil - mehhiklaste juurvilja-puuvilja poes ja Costcos (suur lao tüüpi kliendikaardiga pood). 

Puuvilja-juurviljapood oli tore - siin olid ebaühtlase suurusega tomatid ja muu värske kraam, mis siin poodides muidu on liiga ideaalne. 

Mmm..tomatid

Puuvili, mis kasvas ka Tais, aga nime ei mäleta
Taavi kogub apelsine

Lea valib kurke
Korvitäis $27 - WholeFoodsis pidavat 2-4x kallim olema

Ühtlasi oli poes ka poola, venemaa ja leedu tooteid - heeringat, sihvkasid, lehmakomme.. 

Siirup?
Kali
Leedu!
Lehmakesed!

Sihvkad!

Costco
Costco

Peale seda käisime Leaga pediküüris, toolid ilusti reas  - üheaegselt tehti maniküüri-pediküüri ca kümnele inimesele (pediküüri-maniküüri salonge on siin iga nurga peal, need on täidetud vietnamlastega ja kummalisel kombel kliente jagub). Pediküüris käis ka üks mees - lasi endale maniküüri-pediküüri teha kuni naine ja tütar teda ootasid (Eestis sellist pilti näinud pole). 
Värvivalik võttis silmade ees kirjuks (valituks osutus kuldne)

Peale pediküüri läksime koju, Lea tegi leiba ja süüa (lambalihaga ühepajatoitu ja stroganovi). 
Ühepajatoit

Lea ja rukkileivad juuretisest

Lea ja Taavi juures elamisel peab kindlasti tutvustama ka kasse - Lulu (Taavi hall kass) ja Kiki (Lea must-kollane kass).
Lulu ja Kiki
Lulu ja Kiki söömaaeg ning Taavi
San Joses on hetkel talv, 10 kraadi, kuid siin tundub päikselisem kui Los Angeleses.
Päike!

Ka siin olevat üle mitmete aastate üks sajusemaid hooaegu (Lea ütluste kohaselt viimase kolmekümne aasta kõige vihmasem talv). Uudistes evakueeritakse inimesi, sest kardatekase võimalikke üleujutusi, stet tamm ei pea vastu.

Peale õhtusööki käisime Leaga tammikus jalutamas (park suletakse päikseloojangul - siis, kui pargist välja astusime, suleti ka värav. 

Lea sätib selja uuesti paika
Üks tore idee, mida ka Eestis rakendada, on kohalikud raamatuvahetuspostid - inimesed toovad sinna raamatuid, mis on neil loetud ja millest nad on valmis loobuma ning kui keegi näeb midagi, mida lugeda soovib, siis võib ta selle raamatu võtta, aga paneb ka midagi vastu. Hea idee, sest ikka jääb raamatuid üle. 

Raamatuvahetus
Pühapäeval käisime Leaga poodlemas - Macy's ja Nordstromis (pigem nagu window shopping, sest ühtegi asja ei ostnud (leidsin ühe käekoti, mille broneerisin, kuid ära ei ostnud - arvamused on teretulnud)). 
Osta või mitte.. elu rasked otsused
Peale seda käisime tänaval, mis on nn Euroopa tänav ning tõesti oli kodune - meenutas Itaalia ja Prantsusmaa linnade poodlemistänavaid. Kui kogu Ameerika oleks selline... 

Tesla pood
Ka tänava- ja väljakute nimesid on euroopastatud
Tükike kodusust
Lõunaks sõime lehtkapsa caesari salatit ning sõitsime koju tagasi. 

Kale caesar
95% ameeriklasi pidi reedeti-laupäeviti väljas söömas ning mitmed ei oskavat kodus süüa teha peale mikrolaineahju kasutamise. Poest on võimalik osta nt keedetuid mune, valmistoiduna on pakendatud mitte lihtsalt liha, vaid selle kõrval ka juurviljad. 

Lea jäi koju puhkama ja mina läksin poodlema - taaskord edutult, kuid ütleme nii, et valikut siin riigis on. Ja õhtul jõudis Janno ka lõpuks koju. Mõned pildid tema laupäevast-pühapäevast:
Ees vasakul laud, kus Janno meeskond istus

Hommikusöök, mis oli liiga magus (inimeste maitsesensorid on siin ära harjunud kõrgema magususastmega)
Meeskond

Ja lõpetuseks minu ainukene öökulliost (öökulle leidub ka siin, kahjuks elusal kujul ühtegi näinud veel ei ole).

Kohalikud öökulliplaastrid

Ilusat nädala algust ja palju-palju päikest (sõltumata temperatuurist) ning südameid!

No comments: