Lennujaama ees parkisid erinevate telekanalite autod ning terminalis olid inimesed plakatitega - presidendi käskkiri piiramaks sissepääsu Ameerika Ühendriikidesse oli inimesed elevile ajanud. Tellisime endale Uberi ja kell 14 olime juba Santa Monicas oma hostelis. Tuba ei olnud veel valmis - pidime 1,5 tundi ootama.
Seejärel läksime sööma Fritto Mistosse - itaalia restoran jalutuskäigu kaugusel. Kogused annavad taas märku, et oleme Ameerika Ühendriikides.
Seejärel jalutasime Santa Monica kaile just päikseloojangu ajaks.
Santa Monica kai |
Santa Monica kai |
Teisipäeval pidime hostelist lahkuma kell 11, korterisse saime sisse kolida kell 16 - seega, jätsime kohvrid hostelisse hoiule ja veetsime aega ringi jalutades. Jalutasime mööda rannaäärt Santa Monicast koduni Venices, et piirkonda näha. Musklirannast tegid mehed trenni, kohustuslik tundus olevat paljas ülekeha. Korter asub aktsepteeritavas piirkonnas, teel olid mõned kodutud (neid leidub siin kõikjal). Seejärel liikusime tagasi Santa Monicasse, kus astusime sisse ka koomiksipoodi ja otsisime SIM kaarte, et saaksime ka USA-s telefone kasutada.
Lõunaks sõin salatit, portsjon oli kaks-kolm korda suurem kui Eestis:
Suured portsjonid |
Korter (tegemist on neljast minimajast koosneva blokiga, kus üks minimaja on meie korter) on peatuspaigaks kuuks ajaks. Esmamulje oli ehmatav - korter oli kulunud (määrdunud valged seinad, plekid diivanil, kloori lõhn), kuid praeguseks olen juba ära harjunud - ostsin diivanikateteks kaks pleedi, lõhnaküünlaid, lisaks oleme sees hoidnud ka radiaatorit, mis aitab niiskuse vastu. Kuid maja ees on armas puu:
Kodupuu |
Kodu lähedal on Whole Foods, 99 cent Store (kõrvuti muideks - et kui Whole Foodsi orgaanilisest toidust raha üle jääb, siis saad 99 sendi poest ka veel lubada endale üht-teist), Ralphs, Starbucks, Smart & Final - seega, poodide valikut on. Ka toidukohti on - üks väidetavalt parimaid BBQ kohti on 200 m kaugusel.
Kolmapäeval käisime jõusaalis nimega Gold's Gym, mis on nn jõusaalide ema, kus omal ajal treenisid kulturistid nagu Arnold. Ühe kuu jõusaali kaardi hinnaks on 250 USD. Hind oli hirmutav, seega otsustasime mujal õnne proovida - leidsime jõusaali, kus kuukaardi hind on 74.99 USD ja mis on küll kodust kaugemal (50 min jalutuskäik), kuid avatud 24/7 ja lisaks on seal ka bassein (24 Hour Fitness). Esimesel nädalal jõudsime trenni kolm korda.
Laupäeva hommikul läksime kell 9:30 trenni ning inimesi oli rohkem kui eelmisel õhtul. Kella 13ks sõitsime kesklinna, kus leidis aset Hiina uue aasta paraad.
Hiinalinn |
Uue aasta draakonid |
Seejärel käisime söömas vietnami restoranis Pho 87, otsisime Hiinalinnast minu armastatud mulliteed:
Boba |
Porgandiananassid |
Ja lilled |
Griffithi observatoorium |
Vaade Los Angelesele |
Üleüldse olevat siin esimest korda 5 aasta jooksul vihmaperiood - loodus on õnnelik, kohalikud ka, meie veel kohaneme. Temperatuurid on kõikuvad - esimesel päeval oli nn kuumalaine, 25 kraadi. Keskmiselt on päeval 15 kraadi, õhtuti 10 - Janno käib ringi talvejopega.
Pühapäeval, 5. veebruaril toimus ameerika jalgpalli suursündmus ehk Super Bowl (Falcons vs Patriots). Esimest korda ameerika jalgpalli vaadata tähendas ka reeglite õppimist - oli huvitav, kuigi kõige parem pidi olema mängu vaadata mõne tuttava juures kodus.
Ringi liigume peamiselt Uberiga - kasutame varianti, kus hind on fikseeritud, aga tegemist on jagatud teenusega - lisaks meile kahele võib vahel olla ka keegi kolmas taksosõitja, kellega meil marsruut ühtib. Kuid Uberi juhte on siin palju:
Uber |
Ühtlasi proovisime ka metroo ära - sõidetav, aga üksi ja pimedas võib-olla väga ei tahaks sõita. Ja pimedaks läheb siin vara, pool 6.
Graafik on hetkel veel ebatavaline - hommikuti läheb uni ära 7 ajal (Eesti aja järgi 17).
No comments:
Post a Comment